Idą jak burza

Opublikowano 27 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Po kiepskim początku sezonu, piłkarze Sparty Miodnicy rozkręcają się z meczu na mecz. W minioną sobotę, 21.09. rozgromili Kwisę Trzebów aż 6:0!

Aż 5 bramek dla podopiecznych Michała Błońskiego strzelił Błażej Strugaru, najlepszy w tym sezonie snajper Sparty. Do siatki Kwisy trafiał w 20., 24. , 40., 67. i 73. minucie. Szóstego gola dołożył Piotr Madeja w 53. minucie.

Dodajmy, że po inauguracyjnej porażce z Czarnymi Jelenin, Sparta wygrała pięć kolejnych meczów, strzelając rywalom aż 19 goli a tracąc tylko jednego.  Trzy dni wcześniej spartanie grali zaległy mecz 2. kolejki z Czarnymi Przybymierz. Pokonali ich aż 4:1.  I znowu  swoje strzeleckie możliwości pokazał Strugaru, który do siatki trafił trzykrotnie.  Warto dodać, że w 6. kolejkach Strugaru zdobył już 11 goli i wyrasta na najlepszego strzelca klasy A. Dzięki świetnej passie piłkarze z Miodnicy są już wiceliderem rozgrywek.

– Pomału ta nasza gra zaczyna wyglądać tak jak bym sobie tego życzył – mówi zadowolony trener Sparty, M. Błoński. – Jest rywalizacja o miejsce w składzie, każdy daje z siebie 100 procent. Jest dobra koleżeńska atmosfera , nie mamy żadnej presji, gramy na luzie. Chcemy udowodnić że można grać fajną ofensywną piłkę w tej lidze i przede wszystkim mądrą taktycznie.  Z drugiej strony tylko trzy stracone bramki przez Spartę, to najmniej w lidze co świadczy o naszej dobrej grze obronnej.