Czarne na fali

Opublikowano 27 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Beniaminek z Żagania utarł nosa faworyzowanym piłkarkom MUKS. W Zielonej Górze Czarne wygrały, 2:1.

Po dość pechowej porażce z Kostrzynem na inaugurację ligi,  Czarne zaliczyły pierwszy w swoich występach wyjazdowy mecz i od razu – zwycięski! Beniaminek z Żagania nie był faworytem spotkania w Zielonej Górze. Mimo to, po  świetnej grze pokonał miejscowy MUKS 2:1.

– Mecz był wyrównany, rywalki grały bardzo agresywnie ale nasze dziewczyny nie przestraszyły się ich  – mówi Wojciech Martyniak, trener żaganianek.

Pierwszego gola dla Czarnych zdobyła już w 10. minucie Ewa Sawicka. Wprawdzie zielonogórzanki wyrównały, po samobójczym trafieniu Klaudii Bendrowskiej, ale żaganianki nie odpuściły. Stworzyły sobie kolejne dogodne sytuacje, z których w 53. minucie wykorzystały jedną. Do siatki ponownie trafiła Sawicka.

Dodajmy, że w żagańskim zespole zadebiutowały siostry Anita i Aleksandra Binieckie, które grały ostatnio w  drugoligowym Orliku Jelenia Góra. Jak podkreśla Martyniak, to spore wzmocnienie UKS Czarne Women.

Drugi nas trzecioligowiec, Budowlani Lubsko uległ piłkarkom MUKS w Kostrzynie aż 0:7. W 4. kolejce, 5 października żaganianki zagrają w derbach Regionalnej z Budowlanymi w Lubsku. Początek meczu na stadionie przy ul. Sportowej 48 – godz. 11.00.