Porażki Czarnych i Piasta

Opublikowano 27 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskim piłkarzom nie wyszedł mecz z jedną z najsłabszych drużyn ligi, TS Przylep. Na własnym stadionie Czarni przegrali 0:1. Wyjazdową porażkę zaliczył również nasz drugi czwartoligowiec, Piast Iłowa.

Sobotni mecz (21.09.) wydawało się, że będzie dla żaganian łatwą przeprawą. Wszak na Arenę zawitał TS Przylep, który do tej pory w siedmiu meczach tego sezonu jeszcze nie wygrał. Czarni zaczęli od huraganowych ataków. Pod bramką gości co chwilę się kotłowało. Niestety, piłka po strzałach Daniela Szkarapata, Tomasza Urbana, Dariusza Łojko czy Kacpra Kuleczki omijała bramkę albo padała łupem bramkarza TS-u

Zmiany po przerwie

Trener Czarnych, Sebastian Horodyski dokonał w przerwie kilku zmian. Na boisku pojawił się Zbigniew Mastalerz oraz wracający po kontuzji najlepszy snajper żaganian, Marcin Jankowski. Gospodarze bili głową w mur. Mało tego, sami stracili bramkę. W polu karnym szarżującego napastnika gości sfaulował Oktawian Horodyski. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił Karol Łyczko. Wynik już się nie zmienił, mimo usilnych prób gospodarzy, których w obronie wsparł wracający do Czarnych Daniel Witczak.

– To kolejny mecz, w którym punkty oddajemy praktycznie za darmo. Wyszliśmy na mecz zbyt pewni siebie, jakbyśmy te punkty mieli już przyznane – powiedział niepocieszony po meczu szkoleniowiec Czarnych, Sebastian Horodyski. – Niestety, boisko zweryfikowało nasze podejście. Gdybyśmy wykorzystali w pierwszej połowie choć jedną lub dwie sytuacje, mogło być inaczej. Niestety, nie chciało nam wejść. Przed kolejnymi meczami trzeba myśleć nie tylko nad korektami w składzie ale i podejściem mentalnym.

Piast znów przegrał

W 8. kolejce przegrał również nasz drugi czwartoligowiec, Piast Iłowa. W Starym Kurowie nie dali rady Meprozetowi, ulegając aż 1:4. Bramki dla gospodarzy zdobył: Piotr Kurdykowski dwie (57 i 89. min), Bartosz Matuszczak (26. min) i Remigiusz Brzytwa (30. min). Honorowe  trafienie dla iłowian zaliczył Kamil Tutak, w 78. minucie. Po tych porażkach, Czarni i Piast spadli odpowiednio na 10 i 11. miejsce tabeli.