REKLAMA

Wasze sprawy

Złodzieje odjadą jak swoim

Opublikowano 20 września 2019, autor: mk

Kradną samochody, pieniądze i telefony. W Żarach grasują złodzieje!

W Żarach grasuje złodziejska szajka.

Przestrzegamy właścicieli bezkluczykowych aut z systemem keyless przed ich kradzieżą. – informuje Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji – Kluczyki do takich samochodów należy umieścić w specjalnym etui, które zagłuszy sygnał i uniemożliwi działanie przestępcom.

Człowiek z walizeczką

Złodzieje już nie otwierają samochodów, otwierając tradycyjne zamki. Ich łupem padają luksusowe auta, których drzwi można otworzyć radiowo.

– Dla złodzieja kradzież takiego samochodu jest prostsza niż auta odpalanego zwykłym kluczykiem i trwa kilkanaście sekund. – mówi A. Berestecka. –  Przestępcy metodą na tzw. „walizkę” w której znajduje się urządzenie skanujące fale radiowe wysyłane z kluczyka, dokonują wzmocnienia sygnału. W tym czasie drugi ze sprawców kolejnym urządzeniem odbiera wzmocniony sygnał, otwiera i uruchamia pojazd. Skradzionym autem przestępcy odjeżdżają jak swoim. Do przechwycenia sygnału może dojść nawet w centrum handlowym, kiedy pokrzywdzony stoi w kolejce, a niezabezpieczony kluczyk trzyma w kieszeni lub w torebce.- opowiada o metodach przestępców policjantka

W Żarach doszło do takiej kradzieży w poniedziałek (16.09), kolejne auto złodzieje ukradli w nocy z środy na czwartek(19.09) na terenie gminy Jasień. Ich łupem padło luksusowe audi.

Napisz komentarz »