REKLAMA

Wasze sprawy

Smród nie do wytrzymania!

Opublikowano 20 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy kamienicy przy ul. Armii Krajowej 17 w Żaganiu.

Po każdej ulewie, ich podwórko zamienia się w rwącą rzekę. – Płynie nie tylko deszczówka, ale i fekalia. Wszystko przez zator w rurach kanalizacji ogólnospławnej – mówi Daniel Mokrzycki, jeden z mieszkańców budynku nr 17. – Kanalizacja cofa się z rur i wybija przez studzienki na podwórku, wlewając przez korytarz do piwnic.  Problem trwa od tegorocznych wakacji, kiedy obok naszego budynku utwardzono parking przy sąsiedniej wspólnocie. Najprawdopodobniej podczas prac ziemnych, uszkodzono jedną z rur kanalizacyjnych.

– Teraz, po każdej ulewie wybija nam na podwórko i w piwnicach  kanaliza. Smród jest nie do wytrzymania – dodaje Aneta Galik. – Do tego fekalia podmywają nam fundamenty kamienicy. Od kilku tygodni prosimy zarządcę wspólnoty, spółkę Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego o interwencję.

Prezes obiecuje

Piotr Kowalski, prezes spółki ŻTBS tłumaczy, że przyczyną problemu jest najprawdopodobniej zarwany lub przerośnięty korzeniami fragment kanalizacji jej przy wejściu do głównej rury. – Spółka Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje otrzymała od nas zlecenie, aby zrobić przegląd sieci w tym rejonie ulicy. Do tego trzeba specjalnego urządzenia, które przeskanuje rury. Sprawa zostanie załatwiona w najbliższych dniach – obiecuje prezes.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »