REKLAMA

Wasze sprawy

Zrobili sobie z Młynówki socjalne

Opublikowano 20 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Już blisko 40 tys. zł zalega dzierżawca hostelu Młynówka żagańskiej spółce Pałac Książęcy. Sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie.

Pałac Książęcy wynajmuje zabytkowy pensjonat przy ul. Żelaznej prywatnemu przedsiębiorcy z Żagania, który od marca br. nie płaci za jego dzierżawę. Każdego miesiąca dług rośnie o około 8 tys. zł. Na tą kwotę składa się ok. 2.700 zł czynszu, reszta to opłaty za media. – Od marca dług wobec spółki Pałac Książęcy urósł już do ok. 40 tys. zł – wylicza Tomasz Hucał, prezes spółki.  – W umowie jest zapis, że jeśli dzierżawca nie zapłaci dwóch kolejnych czynszów, możemy ją rozwiązać z automatu. A ten pan od marca nie zapłacił nam już sześciu czynszów! Gdy wezwaliśmy go do zapłaty, uiścił tylko 1 tys. zł. Zostało więc 39 tys. zł a zadłużenie dalej rośnie.

Hucał dodaje, że przedsiębiorca został zobowiązany do zdania budynku, w którym obecnie mieszka blisko 30 osób, m.in obywateli Ukrainy, pracujących na różnych budowach w regionie.

– Niestety, mimo obietnic, że wyprowadzi tych ludzi z budynku i go nam zda, do dziś tego nie zrobił – dodaje prezes.

Ustaliliśmy, że ludzie dalej przebywają w Młynówce. Mało tego, dzierżawca pobiera od nich po ok. 600-900 zł miesięcznie za noclegi, ale pieniędzy nie przekazuje spółce. Na 10 września obie strony umówiły się na odbiór budynku. Nie doszło do niego, bo pensjonat nadal jest zamieszkały.  – Ten pan nie reaguje na nasze wezwania, więc sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie. Zanim jednak do niej dojdzie, będziemy zmuszeni odciąć mu media, bo spółka nie ma zamiaru być jego sponsorem – kwituje Hucał.

Co zrobi burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec?  – Zastaliśmy budynek  zdewastowany, w złym stanie technicznym. Do tej pory obiekt służył turystom, jako tanie noclegi. Teraz zrobiono sobie z zabytkowej Młynówki lokale socjalne  – przyznaje Katarzyniec.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz »