REKLAMA

Kronika policyjna

Straszna śmierć

Opublikowano 20 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

45-letni motocyklista zginął na miejscu. Lekarze walczą o życie jego żony, pasażerki motocykla.

W jadące motocyklem małżeństwo (45-letni kierowca i 49-letnia pasażerka) z całym impetem uderzył 41-letni kierowca peugeota. Do wypadku doszło na drodze Leszno Górne – Kozłów, w niedzielę, 15 września, popołudniu.

– 41-letni kierowca peugeota z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na motocykl – mówi asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy KPP Bolesławiec. – Kierowca peugeota nie dość, że był pijany, miał 1 promil alkoholu, to jeszcze kierował autem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

45-letni motocyklista i jego żona po zderzeniu z autem, wypadli  do rowu. Motocykl stanął w ogniu. Pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP Trzebień, którzy zajęli się rannymi.

– Reanimację od strażaków przejął lekarz pogotowia. Po ponad 40 – minutowej reanimacji stwierdził zgon, w wyniku ciężkich obrażeń ciała – mówi Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia. – 49-letnia pasażerka motocykla, z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

41-latek odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę po spożyciu alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi.

Napisz komentarz »