Wymęczone zwycięstwo

Opublikowano 20 września 2019, autor: hakma

W sobotę, 14 września lider klasy okręgowej podejmował na własnym boisku spadkowicza z 4. ligi Sprotavię Szprotawa.

Faworytem w tym meczu byli gospodarze, którzy od początku rozgrywek nie przegrali jeszcze meczu i nastroje przed spotkaniem były bardzo dobre.

Mecz poprzedziła minuta ciszy, ku pamięci zmarłego w dniu 11. września, Andrzeja Sadłowskiego, popularnego „Sadka” ? byłego piłkarza KS Promień Żary oraz gospodarza obiektów przy ul. Zwycięzców 38.

Promień Żary mimo problemów ze skutecznością i grając od 55. minuty w osłabieniu, pokonał Sprotavię Szprotawa 2:1. Bramki dla podopiecznych Łukasza Czyżyka zdobyli: Krzysztof Wiliński w 40 minucie i Jakub Nowak w 69. Dla Sprotavii honorowego gola strzelił w 56. minucie Karol Kondrat. Promień Żary po wygranym spotkaniu nadal prowadzi w tabeli rozgrywek klasy okręgowej.

? Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Sprotavia, praktycznie nie wyszła z połowy. Mieliśmy dużo sytuacji, w których zabrakło tego ostatniego podania. W drugiej połowie czerwona kartka, gra w osłabieniu, ale i tak w dalszym ciągu byliśmy zespołem dominującym. Fajnie, że udało nam się trafić tą drugą bramkę ? ciężko wywalczone 3 punkty. Cały czas wierzę w ten zespół. Dzisiaj drużyna pokazała, że grając nawet bez jednego zawodnika, jest w stanie wygrać. Czapki z głów za mobilizację i skuteczność, która dała nam wygraną. Nie chciałby oceniać sędziów, ale uważam, że sędzia popełnił kilka błędów i był niesprawiedliwy w niektórych sytuacjach. Mam nadzieję, że obserwator nie da temu Panu najwyższej noty, bo za dzisiejszy mecz, zwyczajnie mu się nie należy-podsumował Łukasz Czyżyk, trener, Promienia Żary.

? Promień był drużyną lepszą, ale mimo wszystko szkoda punktów, bo grając z przewagą jednego zawodnika i zdobywając bramkę na 1:1, tracimy gola w sposób niedopuszczalny, na własne życzenie. Pomimo, że Promień był zespołem lepszym, to ten jeden punkt mogliśmy wywieźć. Spodziewałem się ciężkiego meczu. Promień mnie zaskoczył na plus. Wiedzieliśmy czego się spodziewać, a mimo to nie zrealizowaliśmy założeń przedmeczowych-powiedział po spotkaniu Andrzej Wilczacki, trener, Sprotavii Szprotawa.

Skład: Promień Żary

Tomasz Kowalczyk, Dominik Nikoliszyn, Kamil Dados, Radosław Romanowski (50` Marcin Mościcki), Marek Wolak, Krzysztof Wiliński, Łukasz Świdkiewicz (85` Aleksander Jelski (), Jakub Nowak, Piotr Czarnota, Marek Homik, Oleh Frankovych