Ambitnie, ale bez punktów

Opublikowano 20 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

W debiutanckim meczu w III lidze kobiet żagańskie piłkarki uległy rywalkom z Kostrzyna 0:1. Bramkę straciły w ostatnich minutach spotkania.

Zawodniczki UKS Czarni Women w sobotę, 14 września zagrały bez respektu dla piłkarek MUKS Kostrzyn. Mimo, że to był ich pierwszy mecz ligowy po zgłoszeniu żeńskiej drużyny do rozgrywek. – Z kostrzyniankami graliśmy jak równy z równym. Mieliśmy swoje sytuacje, ale zabrakło albo precyzji albo dobrze broniła bramkarka MUKS-u  – mówi Wojciech Martyniak, trener żaganianek. – Jak na debiut dziewczyny zagrały bardzo fajnie, choć szkoda straconej bramki w ostatnich minutach spotkaniach.

W spotkaniu z MUKS Kostrzyn żaganianki zagrały w składzie: Wiktoria Jarowicz – Joanna Tatara, Marta Kawecka, Paulina Lisowska, Klaudia Olszowska, Ewa Sawicka, Kinga Strugaru, Klaudia Brendowska, Alicja Kaczmarska, Weronika Szozda – Dominika Chabiniak. Po przerwie weszły: Karolina Milewska, Magdalena Strugaru, Sandra Drozdek i Katarzyna Dziewiątak.

Czarne zagrały bez dwóch nowych zawodniczek.  Jak podkreśla Martyniak, to bardzo duże wzmocnienie jego drużyny.  Anita i Aleksandra Binieckie (rocznik 1992 i 94), które grały ostatnio w  drugoligowym Orliku Jelenia Góra zadebiutują w barwach żagańskiego klubu, w kolejnym ligowym meczu, w niedzielę, 22 września, w Zielonej Górze,  z drużyną MUKS 11 (początek godz. 11.00).