REKLAMA

Wasze sprawy

Potrzebna pomoc

Opublikowano 20 września 2019, autor: jb

Stado ponad 30 bezpańskich kotów odkryto w Żaganiu. Będzie więcej. Potrzebna jest dla nich karma i m.in. środki na odpchlenie.

Koty są w lasku w okolicach stadionu i byłej jednostki wojskowej.

– Samych młodych naliczyliśmy około 20 sztuk. Są też kolejne trzy samiczki kotne, znowu będą miały małe – mówi pani Ewa z Żagania, która nagłośniła akcję pomocy kociakom.

Pomoc zwierzakom zaproponował OTOZ Animals z Zielonej Góry.

– Widać, jak ważna jest sterylizacja zwierząt, żeby nie doprowadzać do powstawania tak dużych, dzikich grup – mówi Agnieszka Janiszewska z OTOZ. – Prowadziliśmy już negocjacje z Urzędem Miasta w Żaganiu na temat sterylizacji tych zwierząt. Ma ma na to około 15 tys. zł do końca roku. Nie wiemy, czy wystarczy na zabiegi, w razie czego będziemy ogłaszać zbiórkę pieniędzy. Musimy ustalić też, kto podejmie się sterylizacji takiej grupy – tłumaczy A. Janiszewska. – Teraz naszym głównym celem jest to, żeby największa ilość kotków znalazła nowy dom, potrzebne będą też domy tymczasowe dla zwierząt, które będą tuż po zabiegu, bo gdzieś będą musiały dojść po nim do siebie.

Odpchlić, nakarmić

Pomoc mogą też ci, którzy nie maja możliwości, żeby wziąć kota do siebie do domu.

-Już prowadzimy zbiórkę karmy dla zwierzaków, żeby je chociaż dokarmić. Te najmłodsze kociaki nie przeżyją zimy bez tego. Mamy świadomość, że nie da się znaleźć domów dla takiej ilości kotów i sporo z nich będzie musiało wrócić w to miejsce. Mile widziane są także krople przeciw pchłom albo leki na odrobaczenie – dodaje A. Janiszewska.

Każdy, kto chciałby dać dom albo zaoferować inną pomoc któremuś z kotów, proszony jest o kontakt z inspektoratem OTOZ w Zielonej Górze. Można to robić przez ich profil na Facebook`u lub telefonicznie pod numerem 570 136 666.

Napisz komentarz »