REKLAMA

Samorząd

Podatki w górę

Opublikowano 04 października 2019, autor: jb

Nowe stawki podatków od nieruchomości na kolejny rok zatwierdzili radni z gminy Iłowa. Najwięcej wzrośnie opłata od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Opłata za dom i mieszkanie wzrośnie o grosz do stawki 0,76 zł za każdy metr kwadratowy. Najwięcej, bo o 43 grosze wzrośnie teraz opłata za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Stawka wynosić będzie 23,58 zł za mkw. 20 groszy więcej trzeba będzie zapłacić za budynki związane z działalnością materiałem siewnym, za które stawka wyniesie 11,03 zł za mkw. O 9 groszy więcej, czyli 4,76 zł za mkw., będzie do zapłaty podatku za budynki związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Za budynki pozostałe, czyli np. komórki i garaże, opłata wzrośnie o 14 groszy, do stawki 5,30 zł za mkw.

Mniejsze są podwyżki za grunty. Za działki, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, opłata wyniesie 0,92 zł za mkw. (o 2 grosze więcej). O grosz więcej, czyli 0,37 zł za mkw., wyniesie też stawka za działkę pod domem lub mieszkaniem. Za działki niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji zapłacimy więcej o 6 groszy, czyli 3,15 zł za mkw. Kwota za działki pod wodami powierzchownymi wzrośnie o 9 groszy do stawki 4,66 zł za hektar.

Napisz komentarz »