REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Działkowcy świętowali

Opublikowano 20 września 2019, autor: bj

Swoje święto obchodzili (14.09.) działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Jaśmin” w Lubsku.

To jeden ze starszych ogrodów w Lubsku. Działkowcy zebrali się w sobotnie (14.09.) popołudnie, by wspólnie obchodzić swoje święto

Podczas imprezy były konkursy dla dzieci ze słodkimi nagrodami. Były też wyróżnienia dla najlepszych działkowców, a także podziękowania dla tych, którzy udzielają się na rzecz całego ogrodu, np. przy koszeniu trawy.

Dyplomy trafiły do Andrzeja Anczarskiego, Ryszarda Wrońskiego, Roberta Czyżykowskiego, Krystyny Krupnickiej, Dariusza Iwanowskiego, Feliksa Szyperskiego, Dariusza Marcjana, Jerzego Dworniaka, Leona Dziewy, Sławomira Pocentkowskiego oraz Mai i Adama Mattya.

– Dla mnie to też wydarzenie i trochę stresu. Bo to mój debiut w roli prezesa, jestem nim od niedawna – śmieje się Henryka Miszkurka, prezeska „Jaśminu”.

Zapraszają młodych

Spotkanie było okazją do integrowania się.

-Co bardzo cieszy mamy coraz więcej młodych działkowców. Oczywiście liczymy na kolejnych. Ja sama mam działkę mam od 1982 roku. W mojej rodzinie to tradycja rodzinna, więc właściwie tę pasję pielęgnuję od dziecka. Ale młodzi wnoszą nowe pomysły, dzięki którym ogród pięknie-dodaje H. Miszkurka.

Ogród ma  89 działek. Nie mają wody, prądu, ale za to pasję i zapał. -Mamy tu 20 wolnych działek.  Wystarczy się zgłosić i wypełnić dokumenty. My już poczyniliśmy pierwsze kroki, by zrobić przyłącze wodne. Mamy dokumentację zgłoszoną, więc wkrótce powinno być dużo łatwiej – zapewnia H. Miszkurka.

Napisz komentarz »