REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Śmiertelny pożar

Opublikowano 13 września 2019, autor: bj

Zwłoki lokatorki w mieszkaniu przy ul. Okrzei w Żarach

Informacja o dymie z okien mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Okrzei w Żarach dotarła do strażaków w poniedziałek (9.09.) ok. godz. 10.30.   – Zadymione było mieszkanie na parterze i klatka schodowa. Z okien na I piętrze i poddaszu ludzie wołali o pomoc-informuje sekc. Dawid Lewandowski z żarskiej KP PSP w Żarach.

Alarm wszczęła opiekunka, która przyszła do lokatorki mieszkania na parterze.

Strażacy zajęli się ewakuacją mieszkańców. – Użyliśmy drabiny i 32-metrowego wysięgnika. Wyprowadziliśmy 8 osób. Udzieliśmy im pierwszej pomocy-dodaje D. Lewandowski.

Strażacy musieli zamknąć całkowicie przejazd, ogień tłumili pianą gaśniczą.

Zaprószenie ognia

Służby techniczne – pogotowie energetyczne i gazowe, odcięły budynek od sieci. Został on też sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora gazowego.

Niestety podczas przeszukania budynku strażacy natknęli się na zwłoki 67-letniej lokatorki mieszkania na parterze.

– Z badań wynika, że przyczyną śmierci 67-latki było zatrucie tlenkiem węgla. Nie został stwierdzony udział osób trzecich. Prowadzimy postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci-informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez zmarłą w pożarze właścicielkę mieszkania na parterze budynku.

Napisz komentarz »