REKLAMA

Gospodarka

Co po Tesco?

Opublikowano 13 września 2019, autor: mk

Nadal nie wiadomo co od listopada stanie się z budynkiem po Tesco w Żarach. Za to pracownicy sieci już wiedzą, że dostaną odprawy.

Żarskie Tesco będzie otwarte dla klientów do końca października. Do 31.10. będą dostępne promocje, w listopadzie pracownicy zajmą się pakowaniem sklepu. Żarski sklep najpierw handlować ma tym, co znajduje się jego zapasach. Potem będzie  sprzedawać towar z zamkniętego magazynu w Poznaniu.

Dostaną odprawy

Pracownicy żarskiego Tesco zostali zwolnieni na podstawie przepisów o masowych zwolnieniach. W zależności od stażu pracy, należy się im odprawa w wysokości wynagrodzenia od miesiąca do trzech.

– Pracownicy, którzy zgodzili się na rozwiązanie umów z porozumieniem stron, dostaną dodatkową pensję – informuje Beata Michajluk, z dolnośląskiego NSZZ Solidarność Tesco Polska.  – Warunkiem jest, że od momentu ogłoszenia przez Tesco regulaminu zwolnień, aż do dnia rozwiązania umowy, będą mieć 100% frekwencję. Zwolnienie jest winą pracodawcy, więc pracownicy będą się mogli także ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych.- informuje B. Michajluk

Budowlany czy spożywka?

 Powierzchnia Tesco, licząc z magazynem i zapleczem, wynosi 6 tys. 700 mkw. To o ponad 1 tys. metrów kwadratowych mniej, niż mają sklepy najpoważniejszego kandydata do przejęcia budynku. Market budowlany Leroy Merlin, który za 20 mln zł planował wybudować siedzibę swojego sklepu w Żarach przy ulicy Żagańskiej, jak wiadomo nieoficjalnie jest zainteresowany lokalizacją swojego sklepu w miejsce Tesco przy ul. Broni Pancernej.

Budynkiem w Żarach interesowała się sieć marketów Cerrefour.

W aż 5 dużych miastach w Polsce, budynki po Tesco zostały kupione przez sieć Kaufland. Sieć nie jest jednak zainteresowana przejęciem budynku w Żarach.

Napisz komentarz »