REKLAMA

Kronika policyjna

Ciężarówką w rowerzystkę

Opublikowano 13 września 2019, autor: bj

Ciężarówka staranowała kobietę jadącą na rowerze przez skrzyżowanie w Żarach . Barbara Żyluk (? 53 l.) zginęła na miejscu.

Pojechała na zakupy. – Rano widzieliśmy się przy kawie. Mówiła, że jedzie rowerem do Inter Marche. – mówi pan Edward, ojciec Barbary Żyluk (? 53 l.), mieszkanki ul. Głowackiego.

Do tragedii doszło w piątek (6.09.), przed godziną 14. – Na skrzyżowaniu ze światłami, gdzie zbiega się ul. Piastowska, Chopina i Kilińskiego została potrącona przez samochód ciężarowy 53-letnia mieszkanka Żar – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Ciężarówka i rower ruszyli z ul Chopina. Kierowca tira zaczął manewr skręcania w prawo. Nagle poczuł, że coś się dzieje. – Pod prawe tylne koła ciągnika wpadła kobieta jadąca rowerem. Samochód ją najechał. Zgon był natychmiastowy-dodaje R. Brzeziński.

-Miejsce zdarzenia zostało przez nas zabezpieczone,. Do czasu przyjazdu policji kierowaliśmy ruchem-informuje asp. Paweł Brela z KP PSP w Żarach.

Miała się czym cieszyć

Pani Basia mieszkała z rodzicami na pobliskim osiedlu budynków jednorodzinnych. w piatek do domu miała zaledwie 300 metrów.

-Często robiła tam zakupy. I bardzo często jeździła rowerem. Tak jak do pracy, do Kronopolu – opowiada pan Edward.

-Za 3 lata sobie wyliczyła, że będzie mogła pójść na wcześniejszą emeryturę. A teraz…Nie doczekała-mówi jej znajoma.

Życie pani Basi różnie się układało. Najpierw odszedł mąż, potem zmarł. Ma 3 córki, 8 wnucząt. Mieszkała z rodzicami. -Jesteśmy z żoną starsi, była dla nas podporą-mówi ojciec zmarłej.

W środę, 11.09. obchodziłaby 53 urodziny. – Ale wcześniej śmierć ją zabrała-kiwa głową pan Edward.

Pożegnanie Basi

Śledczy badają okoliczności wypadku.

-Kierowca ciężarowego iveco, 23-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego mówił, że nie widział rowerzystki. My sprawdzamy, czy przyczyną były np. źle ustawione lusterka, czy kierowca zachował należytą ostrożność. Ciężarówka ruszyła, gdy paliło się zielone światło. Sprawdzamy, czy rowerzystka wyprzedziła go z prawej strony- informuje R. Brzeziński.

Kierowca był trzeźwy. Została przeprowadzona (10.09.) sekcja zwłok kobiety. -Wykazała masywne obrażenia głowy, a także obrażenia wielonarządowe. Została tez pobrana krew do dalszych badań-mówi R. Brzeziński.

Pogrzeb Barbary Żyluk odbędzie się dzisiaj, w piątek, 13.09. o godz.12 na cmentarzu w Żarach.

Napisz komentarz »