REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Wyniósł dziewczynkę z płonącej kamienicy

Opublikowano 13 września 2019, autor: bj

Płonące w piwnicy stare ubrania i tekstylia były przyczyną groźnego pożaru, do którego doszło w sobotę, 7.09. przy ul. Szkolnej 3 w Żarach.

Ogień pojawił się ok. godz. 20.10. Na miejsce została wezwana straż pożarna. Dotarły trzy zastępy zawodowe i ochotnicy z Kunic. Pojawiła się też policja, karetka pogotowia i pogotowie energetyczne.

– Było bardzo duże zadymienie w całym budynku. Z kamienicy ewakuowało się 20 lokatorów – informuje asp. Paweł Brela z żarskiej PSP.

– Przechodziłem z żoną, szliśmy ze sklepu do teściów. Podbiegłem, gdy zobaczyłem dym. Wyniosłem z mieszkania kilkuletnią dziewczynkę, bo jej mama prosiła o pomoc – opowiada pan Rafał z Żar. Bohaterem się nie czuję. – Sam mam dzieci. Nie mogłem inaczej postąpić – tłumaczy.

Kilka innych osób wyprowadzili strażacy. Zadymienie klatki i mieszkań było tak silne, że musieli pracować w specjalnych aparatach chroniących drogi oddechowe.

Płomienie tłumili wodą, potem cały budynek sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora gazowego. Chodziło o to, by sprawdzić, czy ogień nie zagnieździł się w stropach i czy miejsce jest bezpieczne dla mieszkańców. Cała akcja trwała ok. półtorej godziny.

Napisz komentarz »