REKLAMA

Kronika policyjna

Dzwon na skrzyżowaniu

Opublikowano 13 września 2019, autor: bj

Do stłuczki dwóch aut doszło w poniedziałkowe (9.09.) przedpołudnie w pobliżu skrzyżowania ul. Bohaterów Getta i Zielonej w Żarach.

Wyjeżdżający skodą z wjazdu posesji przy ul. Bohaterów Getta w Żarach 58-letni mężczyzna nie dostrzegł jadącego w kierunku centrum miasta dogde`a. Uderzenie było na tyle solidne, że skodę wbiło w ogrodzenie.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna z OSP w Lubanicach i zastęp z Lubska. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach i sprawdzili czy na drogę nie wyciekły płyny eksploatacyjne.

Karetka pogotowia do szpitala zabrała kierowcę skody, ale po badaniach okazało się, że wyszedł z wypadku bez szwanku.

Bo stoją na zakazie

 Za kierownicą dodge`a siedział Aleksander Słowikowski, miejski radny. Nie obwinia kierowcy skody, choć ma uszkodzone auto. – Moim zdaniem winni są kierowcy parkujący tu samochody. Ten pan po prostu nie mógł mnie widzieć, bo one zasłaniały widok. A tam z niewiadomej przyczyny ktoś znak o zakazie przekręcił – mówi A. Słowikowski. I dodaje: – Ale i tak najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Ale przydałaby się tu czasem interwencja policji. Bo zakaz zatrzymywania jest nagminnie łamany.

Mieszkańcy okolicy dodają, że auta jeżdżą po stosunkowo prostym odcinku dość szybko. – I o wypadek nietrudno.

– Obaj kierowcy byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierowca skody został ukarany mandatem w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Napisz komentarz »