REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Podwójne święto w Trzebielu

Opublikowano 13 września 2019, autor: mk

Aż dwa święta obchodzili w miniony weekend (7.09) mieszkańcy gminy Trzebiel. Na gminnym placu połączone zostały obchody dożynek i święta mostów.

Zebranych gości powitali wójt Tomasz Sokołowski i dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Artur Kułdosz. Wśród gości był także burmistrz gminy Nei?e Malxetal Eberhard Müller, który też pełnił honory gospodarza w związku z obchodami święta mostu.

Dożynkowe atrakcje

W tym roku starostami dożynek byli Magdalena Żelazek i Jacek Drzewiecki.

Imprezę uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Niwicy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Łuku Mużakowa z Nowych Czapli. Oprócz dzieci na scenie zaprezentowali się: zespół „Żurawianki” z Żarek Wielkich, zespół „Małomiczanie”, „Mała Tęcza” z Olbrachtowa oraz Strażacki Chór Męski z Gminy Nei?e Malxetal. Wystąpiła również niemiecka grupa taneczna. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Imprezę taneczną rozpoczął zespół „Niespotykani” z Lubska. Godzinę później na scenie pojawił się zespół „Diament”.

Regionalne atrakcje

Oprócz występów lokalnych zespołów z Polski i Niemiec, podczas dożynek można było też spróbować lokalnych specjałów, w tym miodów. Nie zabrakło też stoisk z twórczością miejscowych rękodzielników.

Najpiękniejszy wieniec

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy wygrał ten, przygotowany przez sołectwo Jędrzychowiczki. Drugie miejsce zajęło sołectwo Żarki Wielkie, a trzecie miejsce przypadło wieńcowi przygotowanemu przez sołectwo Jasionów.

 

Napisz komentarz »