REKLAMA

Sport

Zabawa poprzez sport

Opublikowano 13 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Młodzi piłkarze z Brzeźnicy, Żagania i Przybymierza rozegrali towarzyski turniej w kategorii do 7 i 10 lat a ich rodzice – w open.

Niedzielny turniej (8.09) zorganizował klub Zorza Brzeźnica.  W kategorii do lat 7 brylowali gospodarze, drugie miejsce zajęli Czarni Przybymierz. W grupie starszej, do 10 lat również najlepsza była Zorza. Drugie miejsce przypadło młodym piłkarzom Falubazu Żagań.  Najlepszym bramkarzem uznano Filipa Cichockiego, królem strzelców został Hubert Pieczarka. Z kolei rodzice zawodników nie tylko kibicowali swoim pociechom, ale sami pokopali piłkę, tworząc trzecią grupę wiekową.  Rozgrzewkę poprowadził Leszek Jagodziński, na co dzień zawodnik Zagłębia Lubin.

 – W imprezie nie liczył się wynik, ale przede wszystkim zabawa – mówi jeden z organizatorów, Arkadiusz Irski. – Turniej odbył się pod patronatem radnego powiatowego Mariusza Krugłego, działacza sportowego i fundatora poczęstunku. Ponadto, wsparło nas szereg firm i osób. Bardzo dziękujemy: Piotrowi Szumińskiemu, firmom: „Jarek”, „Tartak Rudziny”, „Wobadachy”, „DachBud”, „Domena”, „Usługi Ogólnobudowlane ” Grzegorza Sygutowskiego, PHU Konrad Wygnaniec oraz Urzędowi Gminy i radzie sołeckiej z Brzeźnicy. 

Napisz komentarz »