REKLAMA

Sport

Szlifują formę

Opublikowano 13 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze mają za sobą pierwszy turniej sparingowy. W imprezie w Sulęcinie zajęli trzecie miejsce.

W pierwszym meczu WKS Sobieski przegrał z Sulęcinem 1:3, w drugim pokonał drużynę Orła Międzyrzecz 3:1. Najlepszym zawodnikiem żagańskiego zespołu został wybrany Karol Gajo.  To był pierwszy z trzech turniejów, jakie „wojskowi” zamierzają rozegrać przed inauguracją ligi, 28 września. Dodajmy, że drugoligowcy przygotowywali się do nadchodzącego sezonu nad Bałtykiem, na zgrupowaniu w Świnoujściu.

– W najbliższy weekend nasi siatkarze zagrają towarzyski turniej w Czaplinku. Zmierzą się tam z pięcioma drużynami, m.in. z Kołobrzegu czy Szczecina – mówi drugi trener Sobieskiego, Artur Chaberski. – Z kolei 20-21 września Sobieski będzie gospodarzem kolejnego turnieju. W Arenie podejmie m,in.  Bielawiankę Bester Bielawa, MUKS Ziemia Milicka, KS Orzeł Międzyrzecz, UKS OPP Kołobrzeg i Olimpię Sulęcin.

Dodajmy, o sile Sobieskiego w sezonie 2019/20 będą stanowić: Jędrzej Jasnos, Patryk Mentel, Grzegorz Kukla, Patryk Bogdanowicz, Patryk Kozdroń, Miłosz Zasłonka,  Krzysztof Rykała, Sebastian Draczyński, Mateusz Wołowicz, Igor Assendi, Jakub Rygier, Sebastian Strzałkowski, Adrian Kołodziejczyk i Jakub Rygier.

Inauguracja już 28 września. W ten dzień, w żagańskiej Arenie Sobieski podejmie w I kolejce II ligi Olavię Oława.

Napisz komentarz »