REKLAMA

Sport

Jak młody Bóg!

Opublikowano 13 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagański siłacz jest jak wino – im starszy, tym lepszy. Edmund Lechowicz ma już 70 lat i nadal zdobywa medale w sportach siłowych a przy okazji poprawia rekordy Polski.

Tym razem żaganianin wystartował wraz z żoną, Mirosławą w Ogólnopolskich Mistrzostwach Integracyjnych w wyciskaniu sztangi leżąc, w Międzychodzie. Sztangę ważącą 77 kg podniósł 35 razy, daleko zostawiając w tyle 11 rywali. – Zawodnik, który zajął drugie miejsce, zaliczył trzy powtórzenia mniej, trzeci w klasyfikacji – sześć razy mniej. Cieszy kolejny sukces, tym bardziej, że odniesiony w 70. rocznicę moich urodzin – mówi E. Lechowicz.

Świetnie spisała się również żona żagańskiego siłacza, Mirosława, która podnosząc sztangę o wadze 33 kg aż 31 razy i zgarniając okazały puchar.

20 października pan Edmund będzie bił kolejny rekord Polski (84 kg) w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii powyżej 70 lat.  – Czuję się jak młody Bóg, czuję się bestią, która jest ciągle w formie – dodaje z uśmiechem wielokrotny rekordzista Guinnessa oraz mistrz Polski, Europy i świata w wyciskaniu sztangi leżąc. – 20 października w Dąbrowie Górniczej odbędą się zawody Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Ja od razu zacznę od podniesienia sztangi o wadze 120 kg, poprawiając rekord Polski o 36 kg. Dlaczego tyle? Bo tyle podnoszą na co dzień.  A kto wie, czy przy kolejnej próbie sztanga nie będzie cięższa?

Napisz komentarz »