REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Frajda na kolei

Opublikowano 13 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagański dworzec odżył na jeden dzień. W sobotę (7.09) mieszkańcy mogli się przejechać starymi ciuchciami, drezyną i zjeść pyszny tort.

To był już siódmy Loko-Piknik, zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK-1. Mieszkańcy mieli niepowtarzalną okazję przejechać się do Żar, Niegosławic czy Małomic turystycznymi pociągami  „Błyskawica”, „Grzmot”, „Burza” i „Piorun”

100-lecie obchodził odmalowany, lśniący parowóz Ok 1. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla mieszkańców tort. Było też oficjalne otwarcie dworca kolejowego, którego modernizacja kosztowała ok. 17 mln zł.  W dworcowej poczekalni można było obejrzeć olbrzymie instalacje kolejek elektrycznych z replikami przeróżnych składów kolejowych.

Z przejażdżki pociągiem retro z Żagania do Niegosławic skorzystała pani Daria z córką Malwiną.  – Świetna impreza, córce ogromną frajdę sprawiła wycieczką turystycznym pociągiem retro, a także przejażdżka drezyną – mówi mieszkanka Żagania.

Pani Natalia i pan Paweł zabrali swoje pociechy: Miłosza i Leona na dach lokomotywy Ok-1. – Tara stara ciuchcia spalinowa, to dla nich wielka atrakcja, podobnie jak dmuchańce, czy wycieczka drezyną – mówią zgodnie.

Napisz komentarz »