REKLAMA

Kronika policyjna

Dzwon na skrzyżowaniu

Opublikowano 06 września 2019, autor: bj

Do zderzenia busa z osobówką doszło w czwartek (5.09.), o godz. 7.50., na skrzyżowaniu ul. Sportowej i ul. Pomorskiej w Żarach.

Na skrzyżowaniu w feralnym momencie spotkały się dostawczy ford transit i renault laguna. Bus skręcał w lewo, z ul. Sportowej w ul. Pomorską, a osobówka jechała prosto, główną drogą

– Kierowca forda, 64-letni żaranin, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-letniemu mieszkańcowi powiatu żarskiego, który kierował renault laguna. Obaj kierowcy byli trzeźwi – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na  miejsce dotarła karetka pogotowia i dwa zastępy strażaków z Żar.

– Strażacy odłączyli akumulatory w autach i przy pomocy sorbentu usuwali płyn z chłodnicy rozbitego busa – informuje sekc. Dawid Lewandowski z żarskiej Komedy Powiatowej PSP.

Załoga karetki na SOR 105. Szpitala Wojskowego odwiozła kierowcę forda, który miał, jak się okazało, niegroźny uraz głowy.

Całe zdarzenie policja zakwalifikowała jako kolizję.

Kierowca forda został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

– My tu na Sportowej mamy niestety taki 700-metrowy tor wyścigowy. Kierowcy nie robią sobie nic z tego, że jest ograniczenie do 40 km na godzinę. Ludzie starsi mają świadomość i uważają, ale najbardziej zagrożone są dzieci – mówi pan Zbigniew, mieszkaniec okolicy.

Napisz komentarz »