REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Horror w rzeźni

Opublikowano 06 września 2019, autor: bj

Zakopywane resztki zwierząt, krew wpuszczana do stawu, kości i łój palone w piecu. O tym napisali do wojewódzkiego lekarza weterynarii mieszkańcy żarskich Kunic, sąsiedzi zakładu masarskiego, który działał tam od 30 lat. A ten, po kontroli, przyznał, że mają rację. Zakład został zamknięty, a stanowisko straciła wiceszefowa powiatowej weterynarii.

– Po przeczytaniu artykułu aż się we mnie zagotowało – tak czytelnik „Regionalnej” zareagował na opublikowany w ubiegłym tygodniu materiał „Gruźlica w mięsie w Żarach”.

Przypomnijmy. W połowie sierpnia zakończył działalność funkcjonujący od 30 lat zakład masarski w żarskich Kunicach. Monika Świca-Zielonka, powiatowy lekarz weterynarii, informowała, że to była decyzja właściciela.

– Na wniosek właściciela, 19.08., został wykreślony z listy producentów mięsa, a mięso i produkty mięsne sprzedawane w sklepach firmowych pochodzą od innych producentów, co jest nadzorowane przez Inspekcję Sanitarną – zaznaczała M. Świca-Zielonka.

Jednak wcześniej, w maju 2019 r., badanie krowy przed ubojem w tym właśnie zakładzie wskazało, że zwierzę może być chore na gruźlicę. Późniejsze badania laboratoryjne potwierdziły ten wynik. Dlatego zakład zawiesił wówczas działalność i został zdezynfekowany.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 644

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »