REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Odeszła tak nagle

Opublikowano 06 września 2019, autor: Norbert Królik

Ola była ładną, lubianą i radosną 15-latką. W piątek (30.08) zakończyła swoją ziemską drogę.

– Stało się. Jedna z naszych uczennic, jedna z waszych koleżanek nie żyje – takimi dramatycznymi słowami Wiktor Polakowski, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach, rozpoczął poniedziałkowy (2.09) apel w szkole.

Potem była minuta ciszy i zapewnienie dyrektora, że dramat nie będzie zamieciony pod dywan.

– Będziemy o tym z wami rozmawiali. Musimy to przeżyć. Proszę o rozsądek i umiar w okazywaniu uczuć – apelował W. Polakowski.

Żałoba

Ola w czerwcu skończyła Społeczną Szkołę Podstawową w Żarach. Od września miała zacząć chodzić do liceum.

– Lubiana, akceptowana, otoczona kolegami, wzorowa uczennica – wspomina Olę W. Polakowski. – Nie było z nią żadnych problemów wychowawczych – dodaje.

Po śmierci nastolatki w szkole nastała żałoba. Przełożono coroczny wyjazd na rozpoczęcie roku szkolnego.

– Musimy przeżyć żałobę i otoczyć niezbędną pomocą naszą młodzież. Oni są najważniejsi. Będą spotkania z psychologami i pedagogami – mówi dyrektor Polakowski.

Nie planują kontroli

– O śmierci uczennicy dowiedziałam się w poniedziałek, 2.09., ale wiem, że już w piątek, 30.08., te informacje dotarły do pracowników Kuratorium Oświaty w Żarach – mówi Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty.

– Dyrektor szkoły zapewnił nas, że młodzież zostanie objęta specjalistyczną pomocą. Będziemy z nim jeszcze o tej pomocy rozmawiać – dodaje pani kurator.

W związku z tym, że śmierć uczennicy nastąpiła podczas wakacji i poza terenem szkoły,  Kuratorium nie planuje kontroli w SLO w Żarach.

Pogrzeb 15-letniej Oli odbędzie się w sobotę, 7.09., o godz. 12, na żarskim cmentarzu komunalnym przy ul. Szpitalnej. Msza św. w intencji zmarłej rozpocznie się tego samego dnia o godz. 8 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach.

Napisz komentarz »