REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Nowe centrum handlowe

Opublikowano 06 września 2019, autor: bj

W rejonie trzech ulic – Strzelców, Moniuszki i Lotników, tuż obok ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Żarach, stanie nowe centrum handlowe. Tworzyć je będą dwa budynki, w których znajdą się sklepy znanych sieciówek.

Na placu budowy pojawiły się maszyny i ekipa budowlańców. Zaczęli od porządkowania terenu i prac ziemnych.

– Zdecydowaliśmy się na dwa obiekty głównie z uwagi na kwestie ochrony przeciwpożarowej. Zresztą korzyści będzie więcej, choćby wygoda dla klientów – informuje Adam Kuczma z zielonogórskiej firmy Aristoinvest, która jest inwestorem.

Znajdzie się  tu 10 sklepów. Centrum, podobnie do funkcjonującego StopShop przy skrzyżowaniu ul. Artylerzystów i Przeładunkowej, nie będzie miało wspólnego wejścia ani pasażu. A. Kuczma nie informuje, jakie konkretne marki pojawią się w tym miejscu.

– Będą to popularne marki, niedrogie, lubiane przez klientów z branży elektroniki, artykułów dziecięcych, odzieżowej, a nawet sklep zoologiczny. Do tego punkt gastronomiczny i bankomat z wpłatomatem – wylicza.

Wtyczka dla aut

Całość będzie otoczona dużym parkingiem. Przy centrum znajdzie się pierwsze w Żarach miejsce do ładowania aut elektrycznych.

– Wchodzimy we współpracę z siecią GreenWay. Dla kierowców będą dostępne 4 ładowarki – mówi A. Kuczma.

Całość ma nosić nazwę „A10Park”. Inwestor zrobi od strony ul. Strzelców chodnik, zatokę postojową. Drzewa, które znajdują się na działce, mają zostać wycięte. Dojazd do centrum będzie możliwy zarówno od strony ul. Strzelców, jak i Moniuszki.

Całość ma być oddana do użytku w sierpniu 2020 r.

Napisz komentarz »