absolut

Przegrały w końcówce

Opublikowano 06 września 2019, autor: hakma

W drugiej kolejce rozgrywek 2. ligi kobiet zawodniczki Promienia Żary uległy przed własną publicznością Orlikowi Jelenia Góra 1:2 (0:0). Jedyną bramkę dla miejscowych zdobyła w 73.minucie Patrycja Gancarz.

Od początku podopieczne Roberta Dziadula wzmocnione sześcioma zawodniczkami z Głogowa, Lubska i Szprotawy, starły się nawiązać walkę z doświadczonymi przeciwniczkami. Po porażce w ubiegłym tygodniu żaranki chciały się lepiej zaprezentować przed własną publicznością. Jednak to przeciwniczki strzeliły pierwszą bramkę. Gospodynie zdołały jednak wyrównać w 73.minucie i kiedy wszystkim na stadionie wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Orlik w doliczonym czasie gry, zdobył zwycięską bramkę i Promień znów został pokonany.

? To był jeden z najlepszych meczów jaki zagrałyśmy do tej pory. Dałyśmy z siebie wszystko. Była walka do końca, nie odstawiałyśmy nogi, tylko szkoda wyniku. Moim zdaniem był to wyrównany mecz jednak ze wskazaniem na nas. Już w pierwszej połowie powinniśmy strzelić co najmniej 3 bramki, ale zabrakło szczęścia. Ten mecz zdecydowanie różnił się od tego pierwszego. Zmieniło się nasze nastawienie, rozmowy z trenerem i ciężki trening. Zdobywamy duże doświadczenie, a przy takiej grze jak dzisiaj, wynik jest sprawą drugorzędną. 2 liga to nie tylko wyższy poziom, ale i możliwość pokazania się innym trenerom- powiedziała Gabriela Krukowska, kapitan Promienia Żary.