absolut

Promień liderem

Opublikowano 06 września 2019, autor: hakma

W sobotnie popołudnie, 31. sierpnia, zespół Promienia Żary podejmował na własnym stadionie Zorzę Ochla.

Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Przez pierwszą obie drużyny nie kwapiły się do akcji ofensywnych. Podopieczni Łukasza Czyżyka osłabieni brakiem Michała Krukowskiego, który uległ kontuzji w ostatnim spotkaniu, wyczekiwali na to co zrobią przyjezdni. A goście nie kwapili się do jakiś dynamicznych i spektakularnych akcji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Dwa gole żaranie strzelili w drugiej części spotkania. Najpierw w 53. Minucie dośrodkowanie wykorzystał Piotr Czarnota, a potem w 69. minucie wynik meczu ustalił Marek Wolak. Promień po średnio interesującym spotkaniu wygrał w Zorzą Ochla 2:0 i samodzielnie zasiadł w fotelu lidera okręgówki.

? Przyglądałem się grze naszym chłopakom z ławki rezerwowych i uważam, że był to ciężki mecz, na nasze szczęście kolejny wygrany. Niech ta passa trwa i trwa. Co do naszej gry, osobiście uważam, że nie wygląda najlepiej, ale liczą się punkty, których mamy komplet. Jest to jest pozytyw, który nas jeszcze bardziej nakręca. Zespół z Ochli pozytywnie mnie zaskoczył, grając specyficznym ustawieniem, bardzo ofensywną grą. W tej lidze do każdego przeciwnika trzeba podejść z dystansem, bo zespoły są nieobliczalne. My szczebel po szczebelku, krok po kroku, musimy robić swoją robotę- podsumował Bartosz Suski obrońca, Promienia Żary.

Sparta znów przegrała

W niedzielę, 1. września, Sparta Grabik przegrała swój kolejny mecz w lidze. Tym razem podopieczni Piotra Makowskiego, który ostatni raz zasiadł na ławce trenerskiej, przegrali z Drzonkowianką Racula 1:6. Honorowego gola dla Sparty zdobył Kamil Włodarczyk.

-Zostałem w pewnym sensie wyróżniony w pracy, bo wysyłają mnie na Szkołę Aspirantów do Poznania, gdzie spędzę dwa lata, a później prawdopodobnie 4 lata w Warszawie w Szkole Głównej Pożarnictwa. Więc, niestety częste wyjazdy, nie pozwolą na sumienne wypełnianie obowiązków, a ja nie potrafię się angażować na pół gwizdka. Albo 120%, albo w ogóle. Prezesem jeszcze zostaje, ale po tej rundzie podejmę decyzję. Przy klubie oczywiście będę zawsze, ale w jakiej roli to jeszcze nie wiem-poinformował Piotr Makowski.

Nowym szkoleniowcem Sparty został Piotr Kuś.