REKLAMA

Gospodarka

Przedszkole czy spółka od śmieci?

Opublikowano 06 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Budynek przy ul. Miodowej w Żaganiu zostanie zagospodarowany na przedszkole lub nową siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych.

Po tym, jak wyprowadzili się z niego pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz spółki Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (przenieśli się do wyremontowanego budynku dworca kolejowego), burmistrz szuka pomysłu na jego zagospodarowanie.

– Budynek przy ul. Miodowej ma duży plac manewrowy, warsztaty i magazyny, które idealnie nadawałyby się dla innej spółki – Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Sprzęt do oczyszczania miasta i wywożenia odpadów wjeżdżałby od strony Przyjaciół Żołnierza, bo sama Miodowa jest dość wąska. W obecnej siedzibie, przy ul. Nowogródzkiej, spółka ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o park maszynowy. Innym pomysłem jest uruchomienie w budynku przy ul. Miodowej miejskiego przedszkola. Obecnie trwają analizy pod kątem możliwości adaptacji tego budynku.

Napisz komentarz »