REKLAMA

Komunikacja

Pociągiem do stolicy

Opublikowano 06 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Z Żar i Żagania będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem do Warszawy. Akcja mieszkańców regionu przyniosła skutek. Ponad 7 tysięcy kartek wysłali do ministra i spółki PKP Intercity.

Przypomnijmy, ostatni pociąg z Żagania odjechał do stolicy w maju, 19 lat temu. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1 postanowili walczyć o jego przywrócenie, pisząc petycję do ministra infrastruktury. Ich akcję mogli wesprzeć również mieszkańcy Żagania, Żar i okolic, podpisując specjalną kartkę pocztową ze zdjęciem ostatniego pociągu odjeżdżającego z Żagania do Warszawy.

– Nie wierzyłem, że spółka PKP Intecity tak szybko zareaguje. Ale udało się, dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców obu miast! W sumie do ministerstwa i spółki trafiło ponad 7 tysięcy kartek z ich podpisami – mówi Sławomir Świniuch, prezes stowarzyszenia.

Kurs do stolicy potrwa około 7 godzin, ale koszt będzie o wiele niższy niż autem. Za bilet trzeba będzie zapłacić około 70-80 zł.

Od połowy grudnia tego roku zostanie uruchomiony pociąg o nazwie „Konopnicka”, relacji Zielona Góra – Warszawa, który będzie jechał przez Nowogród Bobrzański, Żary, Żagań, Małomice i Leszno Górne. Z Żar odjedzie o godz. 6.22, z Żagania – o godz. 6.36. We Wrocławiu zostaną do niego doczepione kolejne wagony. W stolicy będzie o godz. 13.35.

Napisz komentarz »