REKLAMA

Sport

Budowlani z przytupem

Opublikowano 06 września 2019, autor: Piotr Piotrowski

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli Budowlani Gozdnica. W dwóch spotkaniach strzelili 11 goli! W ubiegłą niedzielę (1.09.) pokonali Beskid w Bożnowie, 2:1.

Piłkarze z Gozdnicy, którzy po roku wrócili na piłkarską mapę województwa lubuskiego, rozgrywki w klasie B zaczęli z przytupem. Wzmocnieni m.in. Piotrem Kleszczyńskim (ma za sobą udane występy m.in. w Piaście Iłowa), na inaugurację ligi rozgromili Victorię Siecieborzyce aż 9:3. Dla Budowlanych sześć goli zdobył Kleszczyński, kolejne trafienia zaliczyli Kamil Nems, Paweł Pawlak i Daniel Łuszczyński. W 2. kolejce piłkarzy z Gozdnicy czekała trudniejsza przeprawa. Wszak Beskid u siebie rzadko przegrywa. Mało tego, zespół z Bożnowa został wzmocniony m.in. doświadczonym Łukaszem Iwaniakiem.  Na inauguracje bożnowianie wygrali 3:2 z mocną Zorzą i pewne jest, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

W niedzielnej  konfrontacji wygrali Budowlani, ale musieli się mocno napracować, aby z Bożnowa wywieść trzy punkty. Goście pokonali Beskid 2:1, po golach Adriana Michena (w 3. min) oraz Pawła Pawlaka (w 80. min). Gospodarze odpowiedzieli bramką Iwaniaka, w 57. minucie. Do remisu nie doprowadzili, choć mieli sporo sytuacji.

 – Budowlani pokazali, że są bardzo silnym zespołem, który ma A-klasowe aspiracje – mówi Krystian Chruścicki, trener Beskidu. – Mieliśmy swoje okazje, których nie udało się wykorzystać.  Trudno, punktów będziemy szukać w kolejnych meczach. My też walczymy o najwyższe cele. W tym sezonie najważniejszym zadaniem jest poprawa gry. Drużyna została wzmocniona m.in. zawodnikami  z Płomienia Czerna

Napisz komentarz »