REKLAMA

Wasze sprawy

Burmistrz nie pomoże

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: bj

Na pomoc burmistrza mieszkańcy Grabika i Mirostowic Dolnych liczyć raczej nie mogą. Sprawa została poruszona na sesji Rady Miasta (29.08.).

– Proszę o wyjaśnienie różnicy stosowania cen za ścieki w ramach aglomeracji Żary. Dlaczego pani burmistrz odżegnuje się od problemu? Miejscowości gminy zostały włączone do aglomeracji, bo to było potrzebne miastu do uzyskania unijnego dofinansowania. Teraz stawki zostały ustalone na różnych poziomach. Burmistrz posiada narzędzia, żeby osiągnąć kompromis. Dlaczego nie ma takiej woli? Dlaczego nie wpływa pani na władze spółki? – pytała Joanna Werstler-Wojtaszek, radna miejska.

 – Jestem zbulwersowana dzisiejszą pani wypowiedzią. Uważam, że partykularne interesy polityczne stanęły nad interesami miasta i jego mieszkańców. Uważam, że poprzez swoje dziś pouczanie pani szkodzi miastu i jego mieszkańcom. Takie jest moje zdanie. Mnie zależy na tym mieście i na tym, żebyśmy pod względem prawnym załatwili wszystkie sprawy. Przyjeżdżają panowie i coś tutaj narzucają, okłamują opinię publiczną. Są też oczywiście wszelkiego rodzaju potwarze w kierunku burmistrza. Protestuję przeciwko temu – odpowiadała jej Danuta Madej, burmistrz.

Napisz komentarz »