REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Co mogłam zrobić więcej

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: Norbert Królik

O okolicznościach tragicznej śmierci 12-letniej Zuzi, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, rozmawiamy z jej wychowawczynią i nauczycielką w-f, Barbarą Mantyk.

„Regionalna”: Jest pani wychowawczynią klasy, do której chodziła Zuzia, 11-letnia dziewczynka, która w kwietniu br. popełniła samobójstwo. Poniosła pani konsekwencje służbowe w związku z tą tragedią?

Barbara Mantyk: Zarzuty wobec mnie nie dotyczyły bezpośrednio samobójstwa uczennicy z mojej klasy. Po śmierci Zuzi była kontrola kuratorium w szkole, były zalecenia i zarzuty zaniedbania i niedopilnowania procedur. Była też kara porządkowa dla pani dyrektor (Agnieszki Ropskiej – przyt. red.) od Urzędu Miasta, ale kara nieskutkująca żadnymi konsekwencjami służbowymi i finansowymi.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1078

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »