REKLAMA

Wasze sprawy

Na reklamówki jest, na rolety nie

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Radni powiatu żagańskiego wytknęli staroście, że skąpi szkole pieniędzy na zakup rolet, a wydaje je lekką rączką na materiały promocyjne.

O zakup rolet do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu wnioskowała dyrekcja miesiąc temu. Koszt dla jednego piętra to ok. 4 tys. zł (SOS-W ma ich cztery). Zarząd powiatu odmówił.

Na wtorkowej sesji (27.08.) radni dociekali dlaczego.

– Brakuje środków na rolety, a jest dodatkowe 10 tys. na materiały promocyjne – wytykał radny Paweł Chylak, pytając, jakie to materiały starosta planuje zakupić.

– To nie jest zakup jednej rzeczy, pieniądze są zabezpieczone na różne sytuacje, na imprezy czy reklamówki na promocję powiatu, na drugie półrocze – tłumaczył starosta Henryk Janowicz. – Nad roletami dyskutowaliśmy długo. Gdyby nam pozwoliły na to środki, to byśmy je przekazali ośrodkowi. Z drugiej strony, do ośrodka były już wcześniej kupowane rolety.

Zrzekł się

Radny Zbigniew Białkowski wytknął staroście, że odmawia ośrodkowi drobnych, ale pilnych zakupów, a lekką ręką oddaje pieniądze innym urzędom.

– Co było powodem zrzeczenia się przez zarząd powiatu odszkodowania w kwocie 2 tys. 355 zł od Urzędu Wojewódzkiego za działkę w Gorzupi Dolnej? – dociekał radny. Białkowski dodał, że te pieniądze mogłyby pójść dla którejś z instytucji podległych starostwu. Na przykład szkoły. – Ze sprawozdania zarządu powiatu wynika, że wiele wniosków o drobne rzeczy zostało odrzuconych – podkreślił. –  Czy naprawdę takiej instytucji jak Urząd Wojewódzki nie stać na zapłatę?

Starosta tłumaczył, że nie będzie obciążał Skarbu Państwa tak niskimi kwotami jak 2 tys. 355 zł. A zrzekł się jej „dla dobra współpracy”.

– Urząd Wojewódzki też nam wielokrotnie pomagał w kwestiach dotyczących nieruchomości, których był właścicielem. Ta niewielka działka w Gorzupi została przekazana wojewodzie pod poszerzenie drogi przeznaczonej do remontu – wyjaśniał H. Janowicz.

 

Napisz komentarz »