REKLAMA

Sport

Szczęśliwa wygrana

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: hakma

W niedzielę, 25 sierpnia, Budowlani Lubsko podejmowali na własnym stadionie dotychczasowego lidera Okręgówki, zespół Promienia Żary.

 Derby powiatu zapowiadały się bardzo ciekawie. Na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców spragnionych dobrego futbolu. Niestety nie doczekali się. Faworyci z Żar szybko objęli prowadzenie. Już w 15. minucie Jakub Nowak strzelił pierwszego gola dla żaran. Wydawało się, że następne będą kwestią czasu. Gospodarze jednak zaczęli grać bardzo ambitnie i starali się za wszelką cenę wyrównać. To oni w ostatnich 20 minutach przeważali, co doprowadziło do wyrównania w 41. minucie przez Marcina Bławuciaka. Po przerwie obie drużyny prowadziły bardzo wyrównany pojedynek. Podopieczni Stanisława Słobodziana bardzo chcieli strzelić bramkę dającą im prowadzenie i byli blisko tej sztuki w 55. minucie, gdy piłka dwa razy trafiła w słupek po strzałach i dobitkach gospodarzy. Zemściło się to kilkanaście minut później. Najpierw w 72. min Marek Wolak został sfaulowany na polu karnym, ale sędzia Bartosz Rutkowski nie dopatrzył się przewinienia. Ale co się odwlecze to nie uciecze i 3 minuty potem żarski napastnik sam wymierzył sprawiedliwość strzelając bramkę dającą zwycięstwo Promieniowi. Po nieciekawym derbowym pojedynku lepszy okazał się Promień, który ma na swoim koncie komplet punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli.

-Pierwsze 15 minut meczu toczyło się pod nasze dyktando później mecz się wyrównał i każda z drużyn mogła strzelić zwycięską bramkę. W drugiej połowie trochę dopisało nam szczęście w sytuacji, gdy rywal strzelał dwukrotnie w słupek, ale jak się mówi szczęście sprzyja lepszym. W końcówce meczu, gdy rywal się otworzył mieliśmy dużo niewykorzystanych sytuacji bramkowych na 3, 4 i 5 jeden. W dalszym ciągu musimy pracować nad konsekwentnym wykonywaniem założeń przedmeczowych, ustaleń taktycznych zespołu jak i poszczególnych zawodników. Wyniki cieszą, ale dużo pracy przed nami, bo cały czas uważam, że ten zespół potrafi grać dużo lepiej-podsumował Łukasz Czyżyk, trener Promienia.

-Przegrywamy mecz po dobrej grze. Troszkę szkoda, bo uważam, że zasłużyliśmy na remis. Trudno taka jest piłka wygrywa ten kto strzeli więcej bramek. Dziękuję zawodnikom za to, że walczyli na każdym metrze boiska. Pierwsza połowa wyrównana. Druga to zdecydowana nasza przewaga. My graliśmy piłką, Promień grał długą na napastników. Szkoda punktów, ale mamy bardzo młody zespół i brakuje czasem cwaniactwa na boisku. Mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy regularnie punktować-podsumował Stanisław Słobodzian, trener Budowlanych.

Skład Budowlani Lubsko

Szymon Kondycki, Patryk Kozioł (61` Patryk Oliasz), Dawid Walczak, Jakub Borysiewicz, Sebastian Wójcik (81` Bartosz Radko), Marcin Bławuciak (75` Kasian Pajcz), Michał Bondarenko, Damian Krajewski (40` Tymoteusz Dynowski), Michał Kuchta, Michał Sienkiewicz, Dawid Urban

Trener Stanisław Słobodzian

Skład Promień Żary

Skład podstawowy

Kamil Dados (46` Łukasz Świdkiewicz), Radosław Romanowski (60` Michał Chabiniak), Marek Wolak (90` Bartłomiej Pruchniak), Krzysztof Wiliński, Rafał Rogalski, Jakub Nowak, Michał Krukowski (50` Dominik Nikoliszyn), Piotr Czarnota (70` Marek Bardel), Tomasz Kowalczyk, Marek Homik, Oleh Frankovych

Trener Łukasz Czyżyk

Napisz komentarz »