Kolejna wtopa Delty

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: hakma

24. sierpnia, Delta Sieniawa Żarska, podejmowała na własnym boisku beniaminka klasy okręgowej Kado Górzyn.

Gościom wiedzie się w rozgrywkach rewelacyjnie, dlatego do Sieniawy przyjechali powalczyć z faworyzowaną Deltą.

Od początku spotkania przyjezdni podjęli rękawicę i nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. Gospodarze trochę rozjuszeni niepowodzeniami w poprzednich meczach także podeszli do meczu skoncentrowani. Niestety na nic to się zdało. Już w 10. minucie drogę do bramki sieniawian znalazł niezawodny Michał Prokopowicz i Kado prowadziło 1:0. Nie takiego scenariusza spodziewali się podopieczni Grzegorza Tychowskiego, który zaczął nawet pokrzykiwać zza linii bocznej, żeby zmobilizować swoją drużynę. Przyniosło to efekt w postaci bramki Adama Baworowskiego, który niemal cudem umieścił piłkę w bramce, po kolejnym odbiciu piłki od obrońców i bramkarza gości. Pierwsza połowa choć momentami bardzo chaotyczna należała do Delty i nikt się raczej nie spodziewał, że w drugiej części nastąpi armagedon. Tak się jednak stało. Po przerwie podopieczni Karola Widerowskiego, odpowiedni zmotywowani w szatni kilkoma męskimi słowami wyszli na boisko, żeby ten mecz wygrać. I tak się stało. Najpierw bramkę na prowadzenie strzelił w 49. minucie Patryk Kniat, a potem dobił gospodarzy w 70. minucie Michał Dyderski. Wtedy sieniawianom zaczęły puszczać nerwy i w żółtych kartkach wygrali z przyjezdnymi, 4:2. Delta Sieniawa przegrała swój trzeci mecz z kolei i z dorobkiem 3 punktów zajmuje miejsce pod koniec tabeli. Kado, które wywalczyło cenne punkty na wyjeździe razem z Alfa Jaromirowice okupuje 3 i 4 miejsce.

-Jesteśmy zadowoleni z kolejnej wygranej tym bardziej na wyjeździe, w pierwszej połowie byliśmy nerwowi, popełniliśmy proste błędy i gra nie była płynna, ale w przerwie skorygowaliśmy kilka rzeczy i druga część była zdecydowanie lepsza. Przeważaliśmy i w końcowym rozrachunku to my byliśmy lepsi-skomentował Karol Widerowski, trener Kado.