Czarni mieli pecha

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Nie udała się inauguracja nowego sezonu na stadionie w Jeleninie. Miejscowi Czarni, mimo przewagi, ulegli odwiecznemu rywalowi, KP Tomaszowo 0:2.

Faworytem sobotniego spotkania (24.08.) byli Czarni, którzy w pierwszej kolejce pokonali Spartę Miodnica 2:1 i „na papierze” są mocniejszym kadrowo zespołem, niż KP.  Piłkarze z Jelenina mieli jednak pecha. Po ich akcjach albo piłka trafiała w słupek i poprzeczkę, albo świetnie bronił bramkarz Tomaszowa, Przemysław Leńczuk. Mecz rozstrzygnęły dwie sytuacje gości, w drugiej połowie spotkania. Najpierw w 59. minucie po kontrze gola dla KP zdobył Jakub Stencel, plasowanym strzałem pokonując Łukasza Bieleszczuka, a trzynaście minut później, świetniej sytuacji nie zmarnował Paweł Micek.

– Gospodarze próbowali odrabiać straty, otworzyli się, co tylko było „wodą na młyn” dla naszych piłkarzy, którzy atakowali z kontr – mówi Mariusz Krugły, wiceprezes KP Tomaszowo. – Mogliśmy wygrać nawet 4:0, bo  świetne okazje na kolejne bramki mieli: Cezary Jakubski i Paweł Micek, ale ich nie wykorzystali. Bardzo cieszy wygrana z dużo silniejszym kadrowo zespołem. Chłopakom należą się duże brawa za ambicję i walkę do końca na trudnym terenie.