Mistrz szkółki

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: kk

Szymon Kubat wygrał I mistrzostwa szkółki wędkarskiej przy kole PZW nr 8 Raja w Żarach.

Zawody rozegrane w niedzielę (25.08) składały się z dwóch konkurencji. Pierwsza, sprawnościowa, polegała na trafianiu piłeczką tenisową do tarczy Arenberga, a druga to spławikowe zawody wędkarskie. W konkurencji sprawnościowej najlepszy okazał się Michał Kols, który wyprzedził Szymona Kubata i Piotra Królika. Wędkowanie wygrał Szymon Kubat przed Sebastianem Kolsem i Antoniną Sygułą. Największą rybę zawodów, karasia ważącego 830 g, złowił Sebastian Kols, który otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez zarząd koła nr 8 w Żarach.

Sumując wyniki obu konkurencji, okazało się, że Szymon Kubat został pierwszym w historii mistrzem szkółki wędkarskiej w Żarach. Wicemistrzostwo przypadło Michałowi Kolsowi, a trzecie miejsce jego bratu Sebastianowi. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Żarach oraz sklep Raja Wędkarstwo.