REKLAMA

Wasze sprawy

Działka jak drugi dom

Opublikowano 30 sierpnia 2019, autor: jb

Gospodarzem Dnia Dziadkowca w Żaganiu był ROD „Zacisze” (sobota, 24 sierpnia).

Święto było okazją do wręczenia nagród. Tytułem „Działka roku” mogą pochwalić się: Henryk Ałdaś, Beata i Piotr Węglik, Maria Matusz i Halina i Edward Szchulz. Przyznano też nagrody w kategorii „Moje kwiaty”. Otrzymali je: Maria i Ryszard Dyrkacz, Bolesław Zamojcin, Anna i Michał Leoniewscy, Stanisław Dzieżyc, Czesława Kowalczyk, Janina Wotysiak, Anna i Roman Horbowy, Alina Rybacka, Henryka i Leszek Ługowscy, Lucyna i Lucjan Tańczyk, Anna Ziemiańska, Zdzisław Gałysa, Mariusz Wróblewski, Robert Patela, Edward Kierski, Teresa Brożyna.

Wszyscy otrzymali sadzonki kwiatów.

 

Samo nic nie rośnie

Dobrą wiadomość dla działkowców miał prezes „Zacisza” Karol Wojtysiak, bo ich ogród został wyróżniony tytułem okręgowego laureata konkursu „Ogród roku”.

– Zainteresowanie prowadzeniem ogródka jest spore. W tym roku podpisaliśmy 14 umów z nowymi rodzinami, które zdecydowały się wykupić działkę w tym miejscu – mówi K. Wojtysiak.

Wielu działkowców spędza tu każdą wolną chwilę.

– My z mężem już od 35 lat. Mamy głównie kwiaty i krzewy, ale trzeba przyznać, że w tym roku było wyjątkowo ciężko przez suszę – mówi Lucyna Tańczyk.

– Jestem na działce codziennie. Nam wzeszło wszystko, co zaplanowaliśmy, ale sporo podlewaliśmy. Mamy pojemniki do łapania deszczówki. Nic samo nie urośnie, trzeba wszystkiego dopilnować. Zadowolona jestem z marchewki i pietruszki, szczególnie jak patrzę na ich ceny w sklepie – mówi Anna Leoniewska, która z mężem od 29 lat uprawia działkę.

Pani Jadwiga działkowcem jest od 4 lat.

– Wzięłam się za to, gdy przeszłam na emeryturę, bo teraz w końcu mam czas. Udały mi się owoce, warzywa. Zdarza mi się nawet czasem prosić kogoś, żeby wziął trochę pomidorów, bo nie mam co z nimi robić – przyznaje.

Napisz komentarz »