REKLAMA

Kronika policyjna

Komendant odwołany

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Daniel Gotthardt został odwołany z funkcji komendanta żagańskiej policji.

Gotthardt został odwołany z dniem 17 sierpnia, przez gen. Helenę Michalak, komendantkę lubuskiej policji. Wcześniej przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Przypomnijmy, w żagańskiej komendzie ostatnio źle się działo. Komendant miał wylądować na dywaniku u pani generał. O jego losie przesądziło kilka spraw. M.in. niedawne aresztowanie policjanta z Iłowej, podejrzanego o współpracę z grupą przestępczą okradającą bankomaty, przy którym dodatkowo znaleziono narkotyki. Ponadto, na komendanta były skargi związku zawodowego żagańskiej policji odnośnie złej atmosfery w komendzie i nierównego traktowania policjantów. Gotthardt był komendantem od kwietnia ubiegłego roku.

– Do czasu dalszych decyzji pani generał, żagańską komendą kieruje pierwszy zastępca komendanta, mł. insp. Jacek Banc – informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

J. Banc (46 l.) służbę w policji pełni od 28 lat. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Posiada również wykształcenie podyplomowe w zakresie studiów menedżerskich uzyskane na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zaczynał od pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, z którą był związany przez prawie 23 lata. Funkcje kierownicze sprawuje od 2007 roku, kiedy to został zastępcą naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego głogowskiej jednostki. Osiem lat temu został naczelnikiem tego wydziału.

Napisz komentarz »