REKLAMA

Kultura, Oświata

Czekają na przedszkole

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: jb

Do wakacji przyszłego roku powinno powstać przedszkole w Iłowej. Gminie udało się znaleźć wykonawcę, który dokończy rozpoczętą w ubiegłym roku inwestycję.

Najpierw długo, od 2017 roku, budowa nie mogła ruszyć przez brak wykonawców, potem były problemy z rurami i wreszcie z czarną masą ziemi, którą wykopano spod dawnego przedszkola. Gdy wykonawca w końcu przystąpił do prac, nie dotrzymywał kolejnych terminów. Gmina rozwiązała z nim umowę. Potem znowu nie udało się znaleźć chętnych na dokończenie prac.

Ostatecznie, kolejny przetarg udało się rozstrzygnąć w sierpniu. Umowę ze szprotawską firmą „Drecon” gmina podpisała w środę, 21 sierpnia. Firma za 3 mln 150 tys. zł ma dokończyć budowę. Obecnie, w miejscu starego przedszkola ,powstaje nowe, które jest w stanie surowym otwartym. Ze wszystkim robotami firma musi wyrobić się do wakacji w przyszłym roku, żeby dzieci mogłyby uczyć się w nowym miejscu od września. Gdy powstanie nowe przedszkole, ruszy też żłobek. Będzie tam, gdzie teraz zastępczo na zajęcia chodzą przedszkolaki (przy ul. Kolejowej).

Napisz komentarz »