REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Włamywacz złapany na dachu

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: bj

Włamywacza grasującego od dwóch miesięcy po żarskich firmach policjanci zdjęli z dachu Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa.

Złodziej okradł kilkanaście firm w lipcu i sierpniu.

– Jego proceder został przerwany w piątek wieczorem, 16.08. Do komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do sklepu. Przestępca uciekał w kierunku ul. Podwale i dostać się na dach szkoły. Informację przekazali pracownicy firmy ochroniarskiej – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Przypomnijmy. Na początku sierpnia gazeta „Regionalna” informowała o włamaniach do co najmniej ośmiu żarskich przedsiębiorców. Metoda działania była zawsze niemal identyczna. Złodziej pojawiał się nocą, między godz. 23 a 5 rano. Wybijał okno lub drzwi. W środku był zawsze tylko chwilę. Zabierał wyłącznie gotówkę, nie interesował się towarem. W ten sposób włamał się m.in. do sklepu elektrycznego Marcina Grubizny, sklepu budowlanego „Marco”, restauracji „Agrykola”, a z salonu meblowego „M-Lid” ukradł nawet puszkę z gotówką zbieraną na leczenie chorującego na raka Eliasza Dziarkowskiego.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 508

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »