REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Prezes się boryka

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania żalą się na zaniedbany park pałacowy, a także zamknięcie parkingu na dziedzińcu.

Czy nowy prezes, Tomasz Hucał, poradzi sobie z problemami Pałacu Książęcego, który w ubiegłym roku miał największą stratę wśród żagańskich spółek? Wyniosła aż 2 mln 539 tys. zł. Pałac w zarządzie ma m.in. basen kryty i pałacowy park. Część pomieszczeń na Arenie nie zarabia na siebie, bo nie ma chętnych na ich wynajem. Nowy prezes na dobry początek dostał pensję w wysokości 9 tys. 128 zł i 25 groszy brutto miesięcznie.

– Pan Tomasz ma dużo pomysłów, wierzę, że współpraca będzie się układała bardzo dobrze. Innej możliwości nie widzę – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec.

Już na samym starcie nowemu prezesowi dostało się m.in. za tzw. staw karpiowy przy pensjonacie Młynówka. Mieszkańcy zarzucili mu, że w stawie brakuje wody i jest w nim pełno śmieci, które są powodem przykrego zapachu. 

– Dziękuję za te uwagi. Sprzątanie stawu ruszyło w tym tygodniu. Dopiero teraz, bo jako nowy prezes borykam się z mnóstwem problemów, zarządzam 11 obiektami. Znikną śmieci, uzupełniona zostanie woda – zapewnia T. Hucał.

 

Szlaban na dziedziniec

Mieszkańcy poskarżyli się też naszej redakcji na zamknięcie parkingu na dziedzińcu pałacu. Prezes tłumaczy, że parking musiał zamknąć, bo ludzie trzymali na nim auta nawet cały dzień.

– Konserwator zabytków wytknęła nam, że na położonych kilka lat temu płytach dziedzińca są plamy oleju – mówi. – Z drugiej strony, park i pałac służą do spacerów, fotografowania, zwiedzania.

Prezes dodaje, że będą wyjątki, np. dla kombatantów, którzy mają co tydzień spotkania w pałacu, a także VIP-ów, podczas organizacji dużych imprez.

 

Nowy cennik

To nie koniec porządków nowego prezesa. Zmienił się również cennik za wynajem największej z pałacowych sal. Dlaczego? Prezes przekonuje, że przez wysokie, ceny spółka nie zarabiała na Kryształowej.

– Do tej pory za wynajem Sali Kryształowej na wesela obowiązywały ceny zaporowe, kompletnie nie przystające do realiów – mówi T. Hucał. – W miesiącach wakacyjnych koszt wynajmu wynosił 15 tys. zł, od września do czerwca ? 10 tys. zł.

Nowe ceny to 7,5 tys. zł w wakacje  i 6 tys. zł – w pozostałe miesiące. Do tego 20 procent rabatu na wesele bez poprawin w weekendy i 35 procent – w dni robocze. Na studniówkę Kryształową można wynająć za 6 tys. zł, o 1,5 tys. zł taniej niż dotychczas.

komentarze »
 1. ola 30 sierpnia 2019 17:49 - Odpowiedź

  tragedia to miasto, ludzie z przerostem ….i zakompleksieni….
  jaka to partia teraz rządzi miastem i spólkami?janowicz PSL hucał PSL…
  Katarzyniec (PSL. PO, PIS, SLD…)
  A przypadkiem w MPOiRD nie trzyma sobie posady katarzyniec…)

 2. Sport to zdrowie 31 sierpnia 2019 11:43 - Odpowiedź

  A basen miejski wbija gwóżdż do trumny jego dalszych poczynań co do rozwoju miasta, ciekawe czy scieżka rowerowa ze Stypułowa do Żagania będzie realnym planem turystyki rowerowej miasta , ktorej za poprzedniego Burmistrza wogóle nie było

 3. Jerzy Bielawski 31 sierpnia 2019 15:25 - Odpowiedź

  PiS , nie wspolrzadzi ani miastem ani powiatem Zagan ! PiS rzadzi tylko w gminie Zagan – Wojt Gminy Zagan ! Jerzy Bielawski -‚Przewodniczacy Zarzadu Powiatowego PiS w Zaganiu.

 4. jerzy bielawski 31 sierpnia 2019 15:34 - Odpowiedź

  Prawo i Sprawiedliwość, rządzi tylko w Gminie Żagań ! ani w powiecie Żagańskim ani w mieście Żagań nawet nie współrządzi! Jerzy Bielawski – Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Żaganiu.

Napisz komentarz »