REKLAMA

Gospodarka

Nowe centrum w Lubsku

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: bj

Dwa budynki ze sklepami pod wynajem staną przy ul. Wrocławskiej w Lubsku.

 Nowe centrum handlowe pojawi się ok. 15 metrów od Biedronki, 60 metrów od istniejącej galerii handlowej, naprzeciwko InterMarche i stacji paliw.

Dokumenty trafiły już do Starostwa Powiatowego w  Żarach, bo wrocławska spółka, zajmująca się projektowaniem i realizacją inwestycji, stara się o pozwolenie na budowę. Inwestorem jest firma z Wrocławia, do której należy m.in. Galeria  Glogovia w Głogowie i Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim.

Oba budynki będą miały po 3 pomieszczenia pod najem. W jednym znajdzie się dodatkowo pomieszczenie techniczne, czyli kotłownia, w drugim – ogólnodostępne toalety, w tym dla niepełnosprawnych oraz z miejscem do przewijania dzieci.

Pierwszy budynek będzie większy, bo liczyć ma ponad 2 tys. 100 mkw., drugi – niespełna 1 tys. 700 mkw. Największy sklep zajmie prawie 730 mkw., najmniejszy – 532 mkw. Każdy punkt wyposażony zostanie w zaplecze sanitarne i toaletę oraz magazyn.

Całość będzie przeszklona, a wejście do każdego punktu prowadzić będzie bezpośrednio z zewnątrz. Budynki będą miały ok.7- 9 metrów wysokości, szerokie będą na 43-46 metrów, a długie od 43 do 57 metrów. Elewacja zostanie wykończona blachą stalową powlekaną albo aluminiową, również drewnopodobną i szkłem.

Do wejścia z rozsuwanymi drzwiami prowadzić będzie chodnik od strony ul. Wrocławskiej. Nad wejściem będą zamontowane daszki. Budynek będzie wyposażony w instalację odgromową, telewizję dozorową, system sygnalizacji pożaru i oświetlenie awaryjne.

Napisz komentarz »