REKLAMA

Kronika policyjna

Miłośnik porządku

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: jb

Złodziej okradł sklep „Hermes” w Żaganiu. Zawinął… miotłę do sprzątania, która stała oparta przed wejściem do sklepu.

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. A kiedy ktoś jest czyściochem i nachodzi go nagła i nieodparta potrzeba posprzątania, ale akurat nie ma właściwych narzędzi… chwyta za to, co mu wpadnie w ręce.

Sklep z sukniami „Hermes” znajduje się w samym centrum miasta przy placu Słowiańskim. Spektakularna kradzież miała miejsce po godz. 8:00 rano w niedzielę, 18 sierpnia.

– Byłam tam w niedzielę, żeby posprzątać, żeby od rana w poniedziałek było czysto. Najpierw zamiotłam cały sklep i doszłam aż do drzwi. Tam zostawiłam miotłę opartą o ścianę. Potem miałam umyć podłogę. Wróciłam się po wiadro z wodą, które miałam naszykowane wcześniej. I nagle okazało się, że miotły nie ma. A nie zajęło mi to nawet minuty – mówi pani Renata. I dodaje: – Na początku myślałam, że chyba w innym miejscu zostawiłam tą miotłę. Jak nie mogłam jej znaleźć dłuższą chwil,ę zorientowałam się, że po prostu ktoś ją zabrał.

 

Chwycił zza winkla

Przypuszczenia potwierdziło nagranie ze sklepowego monitoringu. Można zobaczyć na nim, jak mężczyzna idzie chodnikiem koło sklepu w stronę ulicy Brackiej. Gdy zauważa miotłę i zamknięte drzwi, najpierw ją przestawia, by stała bliżej chodnika. Potem się rozgląda. Zagląda nawet przez szybę w drzwiach do sklepu. Odchodzi, ale po chwili zza budynku wystawia tylko rękę, żeby zabrać swoją zdobycz.

– Policja chyba by mnie wyśmiała, gdybym chciała zgłosić kradzież miotły. Pozostaje mi tylko pokazać to nagrania w „Regionalnej”. Ku przestrodze. Klienci chyba nie mają świadomości, że monitoring w sklepach jest prawdziwy. Mieliśmy tu już kiedyś uszkodzone drzwi albo zniszczone suknie zamówione przez klientki. Ale kradzieży miotły bym się nie spodziewała. Mogłabym temu panu nawet dać nową, gdyby poprosił. Nie wiem, dlaczego wybrał sobie akurat moją – dodaje pani Renata.

komentarz »
  1. Ejko2424 22 września 2019 12:07 - Odpowiedź

    siara masakra

Napisz komentarz »