absolut

Wygrali mimo kryzysu

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: hakma

W sobotę i niedzielę (17-18.08), rozegrano trzecią kolejkę klasy okręgowej.

Drużyna Promienia Żary podejmowała na stadionie przy ulicy Zwycięzców zespół Alfy Jaromirowice, który razem z gospodarzami przewodził w tabeli Okręgówki. Był to zatem pojedynek dwóch drużyn, które uzbierały dotychczas najwięcej punktów. Od pierwszych minut podopieczni Łukasza Czyżyka zaatakowali przyjezdnych i tak samo, jak trzy dni wcześniej w Sieniawie, wyszli wysokim pressingiem. Przyniosło to wymierny efekt w postaci bramki Radosława Romanowskiego w 4. minucie. Jednak w miarę upływu czasu miejscowi opadali z sił i widać było, że odczuwali trudy czwartkowego pojedynku z Deltą. Do głosu doszli goście, którzy zaczęli śmielej atakować bramkę Tomasza Kowalczyka. Jednak golkiper Promienia wychodził z potyczek z napastnikami Alfy obronną ręką i nie dał sobie wbić gola.

Osiem żółtych kartek

Gra się zaostrzyła, a sędzia zawodów co rusz sięgał po żółty kartonik i w ciągu 12 minut pokazał go aż 6 razy, co z dwoma kartkami z drugiej części daje całkiem niezły wynik 8. Po przerwie gra się wyrównała. Zawodnicy Promienia odsapnęli i znów próbowali zagrozić bramce gości. Na boisku po chorobie pojawił się Marek Wolak, który za wszelką cenę chciał wpisać się na listę strzelców. Udało mu się to w doliczonym czasie gry i Promień wygrał z Alfą 2:0 i jest samodzielnym liderem w okręgówce.

? Z pewnością odczuwaliśmy jeszcze mecz z czwartku motorycznie i wytrzymałościowo. Zespół z Jaromirowic latem się wzmocnił i teoretycznie na papierze ten zespół był silniejszy niż wiosną zeszłego sezonu. Wiedzieliśmy o tym i spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Mecz dla nas dobrze się ułożył, dzięki szybko zdobytej bramce. Dużo dzisiaj walki, fauli, brzydkiej gry, a mało piłkarskiej. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał jak zagraliśmy, ważne są trzy punkty-powiedział Łukasz Czyżyk trener, Promienia Żary

? Zagraliśmy dzisiaj dobre zawody. Stworzyliśmy sobie więcej klarownych sytuacji, ale jak wiadomo wygrywa ten, który te sytuacje wykorzystuje. Moja drużyna zasługuje na wielkie pochwały, aczkolwiek wygrywa Promień któremu gratuluję. Promień mnie niczym nie zaskoczył. Była wcześniej analiza tego zespołu. Jestem tylko zszokowany tym, że mieli być motorycznie lepiej podbudowani, a tak naprawdę przy końcówce spotkania było widać duże braki-stwierdził Tomasz Urbański (trener, Alfy Jaromirowice).