Cenne punkty Unii

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: hakma

W drugiej kolejce rozgrywek Okręgówki Unia wygrała z Pogonią Przyborów,1:0.

Unia Kunice, po porażce w pierwszej kolejce z Promieniem Żary, chciała wygrać przed własną publicznością. Ale Pogoń Przyborów to drużyna bardzo solidna i kuniczanie zdawali sobie sprawę, że goście tanio skóry nie sprzedadzą. Obie drużyny w pierwszej połowie prowadziły bardzo wyrównaną walkę. I kiedy wszystkim się zdawało, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowo, to typowego gola do szatni zafundował przyjezdnym Jacek Rybak po bardzo ładnej akcji prawą stroną Mariusza Kościeszy, który dośrodkował na pole karne i napastnik gospodarzy dołożył nogę. Druga część to przewaga Pogoni, która za wszelką cenę chciała wyrównać i prowadziła grę, ale nie potrafiła tej przewagi wykorzystać strzelając gola. Unia Kunice po 90 minutach bezbarwnej gry wygrała z Pogonią Przyborów 1:0 i zainkasowała 3 potrzebne punkty.

-Zagraliśmy bardzo konsekwentnie w obronie. Z przodu nie stworzyliśmy zbyt wielu sytuacji, ale jedna zmieniliśmy na bramkę i to wystarczyło do zdobycia 3pkt- powiedział Rafał Ciesielski, bramkarz Unii.