Dwóch liderów w A-klasie

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: hakma

Rozgrywki rozpoczęła A klasa. 17 sierpnia na boiska wybiegli zawodnicy a-klasowych drużyn, żeby walczyć o awans do okręgówki.

Mający takie aspiracje, ŁKS Łęknica, wzmocniony Dariuszem Piechowiakiem i Norbertem Bińkiem z Promienia, Grzegorzem Andruszkiewiczem ze Sparty i Robertem Hlavaty z Granicy podejmował na własnym boisku KP Tomaszowo. Goście w Łęknicy stawili się w trzynastu i nikt chyba się nie spodziewał, że łękniczanie mogą ten mecz przegrać. Jednak na pierwszego gola trzeba było czekać aż do 37.minuty. Wtedy świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Żebrowski. W drugiej połowie gospodarze przejęli już całkowicie inicjatywę wbijając przyjezdnym jeszcze trzy bramki. W 55. minucie zrobił to Łukasz Stankiewicz, pięć minut późnej uczynił to Norbert Biniek, a w 67.minucie strzelanie zakończył Robert Hlavaty. Przyjezdni odpowiedzieli w końcówce jednym trafieniem Cezarego Jakubskiego. ŁKS Łęknica wygrał z KP Tomaszowo 4:1.

-Pierwsza połowa dość chaotyczna w naszym wykonaniu. Nie mogliśmy dobrze wejść w mecz. Może spowodowane było tym, że w zespole jest dużo nowych twarzy i nie ma jeszcze zgrania. W drugiej połowie to już nasza pełna dominacja. Wygrana 4-1 cieszy, choć mogło paść dużo więcej bramek, ale musimy poprawić skuteczność-stwierdził Dariusz Piechowiak, który ma pomóc łękniczanom w awansie.

Granica według planu

Drugi aspirujący do awansu zespół pojechał na trudny teren do Orła Konin Żagański. Drużyna Granicy Żarki Wielkie nie dała żadnych szans gospodarzom wygrywając w takim samym stosunku jaki ich główni rywale do awansu, czyli 4:1. Bramki na Granicy strzelali: Daniel Starczewski 23`, Karol Rzepecki55`, Bartłomiej Toczaniuk56`, Daniel Starczewski 85`. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 10. Minucie Maciej Bojdys.