Nie pozostawili złudzeń

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: hakma

W niedzielę, 18 sierpnia Sparta Grabik podejmowała na własnym boisku Budowlanych Lubsko.

Po porażkach z Deltą Sieniawa(2:4) i z Alfą Jaromirowice(0:7), podopieczni Piotra Makowskiego, chcieli się dobrze zaprezentować przed własną publicznością w Grabiku. Od początku meczu z Budowlanymi Lubsko grabiczanie chcieli zagrać ambitnie, ale niestety goście wybili im szybko to z głowy. Już w 11. minucie po akcji prawą stroną boiska Jakub Borysiewicz znalazł drogę do bramki gospodarzy. Sparta próbowała odpowiedzieć na straconego gola, ale niestety jej akcje bardzo często kończyły się przed polem karnym Budowlanych. W 38. minucie po identycznej akcji jak wcześniejsza, ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Borysiewicz. Po przerwie obie drużyny nie kwapiły się do jakiś dynamicznych akcji Upał i czwartkowe mecze dały się wszystkim we znaki. Trochę ożywienia w szeregach gospodarzy wprowadziło wejście na boisko Przemka Flagi, który próbował poderwać kolegów do walki, jednak nie przyniosło to żadnych zdobyczy bramkowych i Sparta Grabik przegrała z Budowlanymi Lubsko 0:2.

– Moi zawodnicy dobrze weszli w mecz od pierwszej minuty. Chcieliśmy narzucić swój styl gry i myślę, że nam się to udało, szczególnie w pierwszej połowie. Zdobyliśmy dwie bramki, które dały nam spokój, a przy lepszej skuteczności moglibyśmy ten mecz zamknąć w pierwszej połowie. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale wynik nie uległ zmianie. Ogólnie dziękuję chłopkom za pozostawienie na boisku dużo sił, pogoda w tym dniu była niesprzyjająca do gry. Od wtorku myślimy już o meczu z Promieniem-podsumował Stanisław Słobodzian, trener Budowlanych.

-Mecz wyrównany, choć w pierwszej połowie to Budowlani przeważali, co przypieczętowali strzelając dwie bramki, choć my też stworzyliśmy kilka okazji. Druga połowa już bardziej wyrównana, lecz niestety nie udało się nam strzelić gola i nadal pozostajemy bez punktów- stwierdził Piotr Makowski, trener Sparty.