Promień znokautował Deltę

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: hakma

W świąteczny czwartek, 15 sierpnia, podopieczni Grzegorza Tychowskiego podejmowali na własnym boisku, kolegów zza miedzy.

Na mecz derbowy mecz pomiędzy Deltą Sieniawa Żarska i Promieniem Żary stawiło się wielu kibiców chcących zobaczyć zmagania dwóch najlepszych drużyn w okolicy. Już od początku spotkania goście wyszli bardzo wysokim pressingiem i grając bardzo agresywnie nie pozwalali miejscowym na wyprowadzenie piłki z własnej połowy. Taka taktyka przyniosła efekt i w 7. minucie Promień objął prowadzenie po wykorzystaniu przez Kubę Nowaka rzutu karnego. Potem poszło już lawinowo. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Czarnota, który trafił do bramki Sebastiana Bieńko bezpośrednio z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu na pole karne sieniawian, Jonatan Rybaczek wbił gola samobójczego i Promień prowadził 3:0.

Nic nie pomogło

Po przerwie, mimo wprowadzenia na boisko Piotra Gaciocha i Szymona Patyny, obraz gry nie uległ zmianie. Nadal podopieczni Łukasza Czyżyka grali ambitnie, agresywnie i mieli ogromną przewagę, którą wykorzystali w 76. minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Nowak. Co prawda pod koniec meczu gospodarze mogli strzelić bramkę honorową, ale rzutu karnego nie wykorzystał kapitan, Jonatan Rybaczek. Tomasz Kowalczyk pewnie obronił jedenastkę. W 90. minucie wynik spotkania na 5:0 dla żaran ustalił, z rzutu karnego Michał Krukowski. Trener Łukasz Czyżyk, który bardzo dobrze ustawił swój zespół taktycznie także nie krył zadowolenia z z osiągniętego wyniku.

? Spotkanie derbowe i zawsze widoczna rywalizacja pomiędzy naszymi zawodnikami obecnymi, a tymi co kiedyś grali w Promieniu. 90 procent chłopaków z Sieniawy grało w Promieniu, a więc motywacja w takich spotkaniach jest wyjątkowa. Dzisiaj widziałem swój zespół walczący o każdy metr boiska. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, zaangażowanie, walka i bardzo dobra skuteczność. Grzesiek Tychowski niczym mnie nie zaskoczył. Wiedziałem co będzie grała Sieniawa. Uczulałem na stałe fragmenty gry. Boisko jest małe i z każdego miejsca piłkę można niebezpiecznie wrzucić w pole karne. Byliśmy na to przygotowani mając przećwiczonych kilka wariantów sytuacyjnych-powiedział Łukasz Czyżyk, trener, Promień Żary.

? Typowy mecz derbowy. Rzut karny w 7. minucie, delikatnie ustawił mecz. Nie ulega jednak wątpliwości, że Promień wyszedł dzisiaj bardzo zmotywowany i nabuzowany. Zagrali bardzo dobre zawody i zasłużenie wygrali. Promień niczym mnie nie zaskoczył. Znam tą drużynę i wiedziałem, że będą bardzo naładowani od samego początku. Moja drużyna jest teraz jednak na innym etapie przygotowań i zdecydowanie było widać różnice jak odstawaliśmy od chłopaków z Promienia. Cel na ten sezon w Delcie to budowa zespołu i jak najszybsze zapewnienie utrzymania w klasie okręgowej-podsumował Grzegorz Tychowski, trener Delty.